NGA

GrIFK Salibandyn A-pojat pelaavat kaudella 2019-2020 valtakunnallista 1. divisioonaa, ja tekee tiivistä yhteistyötä miesten edustuksen ja NGB:n kanssa.

Sarjan muut joukkueet ovat Westend Indians Espoosta, IFK Innebandy Helsingistä, Josba Joensuusta, O2-Jyväskylä, Kirkkonummi Rangers, NST-Lappeenranta, Limingan Niittomiehet, Loviisan Tor, SBS Wirmo Mynämäeltä, FBT Karhut United Porista ja Koovee Tampereelta. 

Divisioonan pelit käynnistyvät lokakuun alussa, ja runkosarja päättyy la 7.3.2020. 

Harjoitukset
Joukkue harjoittelee 3 kertaa viikossa Kauniaisten palloiluhallilla tai THT-Centerissä. Joukkueen vakiotreenivuorot ovat 
ti 19.45 - 22.00 Palloiluhallilla
to 20.00 - 22.00 Palloiluhallilla

Kolmannen vuoron aika vaihtelee viikoittain.

Pelaajat
Joukkueessa pelaavat Calle Aaltonen, Joakim Airio, Nicolas Grönlund, Olli Hakala, Tomas Joronen, Kasper Järvenpää (mv), Lukas Kankkunen, Joni Karppinen, Tuomas Mensonen, Rasmus Mäkelin (mv), Eero Mäkinen, Jesse Mättö (mv), Ahti Nissinen, Juuso Ojajärvi, Joni Parkkunen, Eetu Rantanen, Eero Rewell, Eetu Sahi, Jooa Salminen, Viljo Tolsa, David Torsell, Veeti Tuunainen ja Hannes Virtomaa. 

Valmentajat
Joukkuetta valmentavat Kari Ritvanen ja Vesa Joronen.

Joukkueenjohtajana toimii Jaana Nissinen, puh. 040 572 1196, jaana.kaarina.nissinen@gmail.com.

Uusi pelaaja
Joukkueeseen mahtuu lisää pelaajia, tervetuloa mukaan!

Otteluohjelma
6.10.2019 klo 16.30        GrIFK - Rangers, Kauniaisten Palloiluhalli
12.10.2019 klo 16.00       Loviisan Tor - GrIFK, Loviisan liikuntahalli                             
13.10.2019 klo 16.30       GrIFK - LNM, Kauniaisten Palloiluhalli
26.10.2019 klo 18.30       HIFK - GrIFK, Campo Center                                      
27.10.2019 klo 16.30       GrIFK - Koovee, Kauniaisten Palloiluhalli                             
2.11.2019 klo 15.30        Josba - GrIFK, Rantakylän uh                                             
3.11.2019 klo 15.30        NST - GrIFK, Liikuntakeskus Areena Lappee
10.11.2019 klo 16.30       GrIFK - Josba, Kauniaisten Palloiluhalli                             
17.11.2019 klo 17.00       Karhut - GrIFK                                  
24.11.2019 klo 16.00       GrIFK - SBS Wirmo, Kauniaisten Palloiluhalli
1.12.2019 klo 16.00        GrIFK - Indians, Kauniaisten Palloiluhalli                             
8.12.2019 klo 15.00        GrIFK - O2-Jyväskylä, Kauniaisten Palloiluhalli 
14.12.2019 klo 18.30       Rangers - GrIFK, Kirkkonummen väestönsuoja         
17.12.2019 klo 19.00       GrIFK - Loviisan Tor, Kauniaisten Palloiluhalli                             
5.1.2020 klo 15.00         LNM - GrIFK, Liikuntahalli Liminka                                    
19.1.2020 klo 16.30        GrIFK - HIFK, Kauniaisten Palloiluhalli                             
25.1.2020 klo 18.30        Koovee - GrIFK, AutoCenter Areena                                     
9.2.2020 klo 15.00         GrIFK - NST, Kauniaisten Palloiluhalli                             
22.2.2020 klo 15.00        GrIFK - Karhut, Stars Arena                                      
23.2.2020 klo 18.00        SBS Wirmo - GrIFK, HaNi-Halli Mynämäki
29.2.2020 klo 15.00        Indians - GrIFK, Opinmäen Liikuntahalli                            
7.3.2020 klo 18.30         O2-Jyväskylä - GrIFK, Palokan koulukeskus Jyväskylä