GrIFK NGB (01-02)

B-pojat pelaavat kaudella 2018-2019 valtakunnallista 1. divisioonaa. Sarjan muut joukkueet ovat LaSB/SCU, Happee/Urho, SBS Wirmo/Masku, SB Welhot, NST, Josba, M-team, FoSu, LoSB, Limingan Niittomiehet ja Nokian KRP. 

Seuraa GrIFK B-junioreiden salibandyotteita 1. divisioonassa täältä

Lisäksi joukkue pelaa ns. varjoliigaa lähialueen joukkueiden kanssa.

Joukkueeseen kuuluvat Sampo Airaksinen, Vilho Arvonen, Olli Aula, Oskar Eklund, Miika Fredman, Nicolas Grönlund, Elias Haataja, Hugo Hagberg, Markus Heinonen, Niko Hippi, Kasper Järvenpää, Albert Kivikangas, Tuomas Mensonen, Leevi Mulari, Jesse Mättö, Ahti Nissinen, Oliver Pimenoff, Eino Pohjola, Jiri Rantanen, Sameli Rantanen, Roope Saari, Nuutti Salminen, Joonatan Sirkka, Roope Stenholm, Mikael Tuunainen, Klaus Vartiainen, Hannes Virtomaa ja Daniel Wester. 

Joukkuetta valmentavat Raine Salo (päävalmentaja), Teemu Vepsäläinen ja Antti Kalske
Joukkueen vakiotreenit 
  • tiistaisin klo 16.45-19 Palloiluhalli
  • keskiviikkoisin klo 18.45-20.30 THT Center
  • torstaisin klo 18.15-20.15 Palloiluhalli
Pudotuspelit
  • la 16.3. klo 12.30, GrIFK NG - M-Team, Ruskeasuon Arena Center
Menneet ottelut
  • su 07.10.2018 klo 15:00, GrIFK NG - NST (div), Kauniaisten Palloiluhalli
  • la 13.10.2018 klo 12:30, Nokian KrP - GrIFK NG (div), Raholan Liikuntakeskus, Tampere
  • la 27.10.2018 klo 15:30, M-Team - GrIFK NG (div), Ruskeasuon Arena Center
  • su 28.10.2018 klo 15:00, GrIFK NG - LoSB (div), Kauniaisten Palloiluhalli
  • ti 30.10.2018 klo 19:30, GrIFK NG - LaSB/SCU (div), Kauniaisten Palloiluhalli
  • su 11.11.2018 klo 15:00, GrIFK NG - FoSu (div), Kauniaisten Palloiluhalli
  • to 15.11.2018 klo 19:30, BBU - GrIFK NG (VL), Kurkelan koulu, Kerava
  • su 18.11.2018 klo 15:00, GrIFK NG - Wirmo/Masku (div), Kauniaisten Palloiluhalli
  • la 24.11.2018 klo 18:30, Happee/Urho - GrIFK NG (div), Äänekosken lukio
  • ke 28.11.2018 klo 19:00, GrIFK NG - Losb (VL), THT Center, Kauklahti
  • la 01.12.2018 klo 19:00, GrIFK NG - SB Welhot (div), Kauniaisten Palloiluhalli
  • su 02.12.2018 klo 15:30, GrIFK NG - LNM (div), Kauniaisten Palloiluhalli
  • la 08.12.2018 klo 15:00, Josba - GrIFK NG (div), Rantakylän urheiluhalli, Joensuu
  • su 09.12.2018 klo 18.30, NST - GrIFK NG (div), Liikuntakeskus Areena Lappeenranta
  • su 16.12.2018 klo 15:00, GrIFK NG - M-Team (div), Kauniaisten Palloiluhalli
  • su 06.01.2019 klo 15:00, Wirmo/Masku - GrIFK NG (div), Hani-halli, Mynämäki
  • su 13.01.2019 klo 17:30, GrIFK NG - Happee/Urho (div), Kauniaisten Palloiluhalli
  • ke 16.01.2019 klo 19.15-20.15, GrIFK NG - BBU (VL), THT
  • la 19.01.2019 klo 18:30, LNM - GrIFK NG (div), Limingan liikuntahalli
  • su 27.01.2019 klo 15:00, GrIFK NG - Josba (div), Kauniaisten Palloiluhalli
  • su 3.02.2019 klo17.30, PSS - GrIFK NG (VL), Aurora-halli, Porvoo
  • la 09.02.2019 klo 14:00, FoSu - GrIFK NG (div), Kirkassilmä Areena Forssa
  • ti 12.02.2019 klo 18:30, LoSB - GrIFK NG (div), Tennari, Lohja
  • su 03.03.2019 klo 17:30, GrIFK NG - Nokian KrP (div), Kauniaisten Palloiluhalli
  • ke 06.03.2019 klo 18:30, LaSB/SCU - GrIFK NG (div), Janakkalan liikuntahalli, Turenki
  • su 10.03.2019 klo 17:00, SB Welhot - GrIFK NG (div), Kuopiohalli


Kuva Bjarne Kantén

Kuva Bjarne Kantén